Září 2017

Pozvánka na Podruh

29. září 2017 v 16:00 | Šmoula |  Akce a výpravy

Nazdar!

Jako každý rok naše středisko pořádá pro všechny členy akci zvanou Podruh, tentorkát v Brně. Proto zveme všechny naše členky.
(Holky dostaly pozvánku i s návratkou, tu prosím vyplňte a pošlete na schůzku)


Schůzka 27.9.2017

27. září 2017 v 19:51 | Šmoula |  Schůzky

27.9.2017

Dnešní schůzka začala trochu akčně. Konečně je venku teplo a holky toho hned šly využít. S Kačkou, naší novou skorovedoucí, si zahrály hru "Slepičky", při které se trošinku rozehřály, aby byly na dnešní schůzku připraveny. Aby si děvčata jenom nehrála, ale i si malinko zahřála mozky, nezbylo nic jiného, než si vyzkoušet znalosti stromů, která nakonec pro velké překvapení pro holky byla bodovačka. Nebylo to nic náročného, a proto se pustily do kimovky, kdy si opět zapojily mozky. Během dvou minut si musely zapamatovat deset předmětů, a ty pak jít napsat na list papíru. Odměnou za nejlepší výsledek byl pendrek, a tak se holky opravdu snažily rozpomenout si na vše.
Poté za světluškami přišly skautky a všechny společně šly opět ven zahrát si hru s názvem "Rychlík z do", při níž šlo hlavně o to pobavit se, což se opravdu povedlo.

Po odchodu světlušek už zbyl čas na hodinku věnovanou pouze skautkám. Klasicky jako první přišla na řadu bodovačka. Dnes si holky mohly zopakovat historii skautingu pomocí kimovky. No, popravdě to nebylo nic lehkého, holky se naběhaly a ještě u toho procvičily mozky a své znalosti, které byly opravdu...až na jednu výjimku...dosti mizerné. Aspoň je vidět, co je ještě potřeba procvičit a zdokonalit. Pro radost skautek. Haha. Aby to dnes nebylo jen o vědomostech, zahrály si holky hru "Míč v klíně", která jim popravdě moc nešla, ale aspoň se u ní pořádně nasmály. Následovala hra "Tajný agent", při níž měly holky za úkol zjistit odpovědi na určené otázky. Za pendrek, takže zapojení se bylo opravdu jasné, že ano. Zbytek času už věnovaly holky jen vázání uzlů na čas.
(Fotky → celý článek)

Schůzka 20.9. 2017

20. září 2017 v 19:32 | Šmoula |  Schůzky

20.9. 2017

Stejně jako minule jsme na dnešní schůzce měly nepříznivé počasí. Ale nám to přeci co? Nám to NEVADÍ! Světlušky začaly dnešní schůzku venku pod vedením Lucky, se kterou si zahrály známou klasickou hru "Na babu". Trochu jim to klouzalo a nejedny kalhoty nezůstaly po této hře suché. Další hru představila Kačka, jedna z našich skautek, která se od začátku roku podílí na schůzkách a zkouší si roli vedoucí. Její hra byla neméně klasická jako předcházející hra "Na babu". Všechny světlušky hru "Domeček, stromeček, hříbeček" znaly a rády si ji zahrály. Po této ne moc akční hře Lucka nechala holky ještě trochu proběhnout při hře "Bomba a štít". Poté se všechny odebraly do klubovny, kde si daly trochu oddychovou hru "Poznej to", při které předváděly pantomimou různé věci od povolání až např. k pohádkovým postavám.
Společnou půlhodinku měla ve vedení opět Kačka a opět se šlo ven. Holky se pustily do hry s názvem "Mraveniště" u které si nejen zahřály těla, ale taky mozky, když musely i trochu logicky přemýšlet. Jelikož byla venku už docela zima, raději se děvčata přesunula zpět do vyhřáté klubovny. Zde si zahrály hru ve dvou skupinách, kde stavěly co nejvyšší věže pouze pomocí fixek, propisek, tužek či jiných psaných potřeb. Tímto skončila dnešní schůzka pro světlušky a zůstaly jen skautky, které čekala hodinová schůzka pod vedením Šmouly. Jako první se vrhly do bodovačky, dneska to byla kimovka v podobě zapamatovávání čísel rozmístěných po klubovně. Aby si trochu odpočinuly po přemýšlení, zahrály si hru "Hoď šest a jez", která je u všech vždy velmi oblíbená, jelikož cílem hry je sníst nějakou dobrotu (pokud si ji zaslouží). Poté si skautky zopakovaly historii skautingu, která většinou dělá celkem problémy. Ale aby toho učení nebylo příliš, celou schůzku zakončily opět hrou, která ale byla taktéž trochu o přemýšlení. Jmenovala se "Trh Bezi-bezo" a na systém hry v průběhu přišly jen dvě skautky…
Tak zase příště, nazdar!
(fotky → klik na "celý článek")

Bilbovky 2017

13. září 2017 v 21:02 | Šmoula |  Akce a výpravy
Všechny vás zveme na každoroční Bilbovky, které se konají už příští sobotu 23.9. ve 14:00 na naší klubovně. Je pro vás přichystaný nejrůznější program. Tak neváhejte a stavte se podívat i s rodiči, babičkou či dědečkem, kamarádkou nebo kamarádem jak funguje naše středisko, seznamte se s jinými členy dalších oddílů a přitom se pobavte na připraveném programu.

Schůzka 13.9.2017

13. září 2017 v 20:46 | Šmoula |  Schůzky

13.9.2017

Na dnešní schůzce bylo opravdu živo. Dostavilo se 10 světlušek, 5 skautek a 2 vedoucí - Brouček a Šmoula. Od 15:30 jako vždy probíhala schůzka světlušek, tentokrát pod vedením Broučka. Světlušky nejprve dostaly menší "dáreček" v podobě nové Lucerničky, což je nováček pro světlušky. Hned si v ní společně vyplnily pár stran. Poté si zahrály tzv. kimovku, kdy měly za úkol doplnit názvy známých dětských pohádek. Zabralo jim to spoustu času a proto ho už potom nezbylo příliš na další hry. Od 16:30 se ke světluškám připojily skautky a začala tak společná půlhodinka, kterou vedla jedna ze skautek, Kačka. První si zahrály hru na seznámení se s novými členkami. Poté šly všechny ven na vzduch a zahrály si hru s názvem "Lovci zvířat". Holky si aspoň trochu zasportovaly a zahřály se v dnešním ne moc přiznivém počasí. V 17:00 nadešel čas na odchod našich nejmladších a začala tak schůzka skautek pod vedením Šmouly. Nejprve se pustily do bodovačky, dneska v podobě poznávání znělek z filmů a seriálů. Po prověření znalostí si zahrály hru na oddechnutí "K a P", po ní pak "Ulov čísla". Jelikož se nakoupily nějaké nové hry, skautky hned chtěly jednu z nich vyzkoušet. Do konce schůzky tedy hrály karetní hru "Karma", při níž zjistily, že karma opravdu funguje.
Tak zase příště na další schůzce, nazdar! Líbající
(fotky při rozkliknutí "celý článek")

Nazdar!

13. září 2017 v 19:18 | Šmoula |  O nás

Nazdar!

Dohodly jsme se na založení blogu, kde budeme informovat jak rodiče, tak i naše světlušky a skautky o tom, co se buď dělo, nebo bude dít v našem oddíle či středisku.
Budeme se také snažit nahrávat fotky ze schůzek a tím vám ukázat, co na nich vlastně normálně děláme. Usmívající se

Stejně tak jsme založily facebookovou stránku, kde nás najdete pod názvem 35. oddíl Ještěrky Zlín.