Říjen 2017

Podruh 2017

30. října 2017 v 20:45 | Kačka (a Lucka) |  Akce a výpravy
V pátek 20.10. jsme se vydaly na každoročně pořádaný Podruh. Letos se konal v Brně. V 15:30 jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží, kde jsme měli předem určený sraz. Nakonec se z našeho oddílu zúčastnilo 7 holek z toho 1 vedoucí.
Cestu vlakem, kdy jsme museli třikrát přestupovat, jsme zvládli výborně. Žádné z dětí se nám neztratilo. Od vlakového nádraží v Brně nás čekala 3,5 kilometrová cesta po svých nožičkách k místu, kde jsme měli pro tento víkend ,,bydlet". Když jsme konečně dorazili do svého cíle, vybalili jsme se a šli hrát první hru venku. Nám, jako holkám se nelíbilo, že jsme neměli pro sebe soukromí a tak jsme poprosily Lůcu, jestli by nějak nešlo domluvit, že bychom spaly nahoře na pódiu. Po Lucčiném dlouhém boji se jí podařilo přemluvit kluky, aby si šly lehnout jinam. Byly jsme za to rády. Při čekání na večeři nás stihli rozdělit do týmů a zahráli jsme si další hry. Na večeři jsme měli rizoto. Po dobré večeři už nezbývalo nic jiného než se převléct do věcí na spaní a jít spát.
Ráno jsme mohli vstát kdy jsme chtěli, ale v 8:00 jsme museli být nachystáni na snídani. Na snídani jsme měli cornflaky s mlékem. Jakmile všichni spořádali snídani, tak nám ještě řekli organizační věci k městské hře a mohli jsme po týmech vyrazit. Ve hře šlo o to, že jsme dostali papíry s otázkami a my na ně museli najít odpovědi tím, že jsme došli buď na místo, ze kterého byla otázka a nebo se někoho zeptali. První jsme si všichni museli sehnat mapu a každého hned napadlo, že prvním asi nejlepším směrem budou informace. Následně se každá skupina rozutekla jinam po městě. Do 17:00 jsme museli být všichni zpátky. Někteří došli dříve, třeba už v 15 hodin a naopak někteří těsně před 17 hodinou. V mezičase při čekání na večeři jsme opět hráli hry anebo si povídali. Na večeři jsme měli pórkovou polívku a těstoviny s mletým masem. Další část programu bylo divadlo. Každý tým si vybral téma z těch, ze kterých jsme si mohli vybrat. Mělo to ještě jeden háček, muselo obsahovat slova šalina, Podruh a "Ze které strany si loupeš banán?" Po nácviku jsme naše představení odehráli a porota je ohodnotila. Nakonec vyhrály televizní noviny, i když všechno bylo velmi těsné. Všichni jsme po dlouhém a namáhavém dni byli unavení, a tak jsme si s radostí zalezli do spacáků a už si nechali zdát jen hezké sny.
Ráno jsme měli budíček brzy, protože tam později byla už zase jiná akce. Na snídani nám nachystali chleba s pomazánkou. Až jsme měli všichni plné bříška, dozvěděli jsm se výsledky z městské hry a všichni společně jsme se odebrali zpět na vlakové nádraží. Podruh jsme si užili a už teď se těšíme na další akci.

Fotky viz celý článek :)

Schůzka 25.10.2017

25. října 2017 v 18:49 | Šmoula |  Schůzky

25.10. 2017

Dnešní schůzka světlušek byla pod vedením Lucky, která holkám zadala, aby si nakreslily na svá vejce dráčky podle vlastní fantazie. Mezitím připravila bodovačku, do které se po částečném dokreslení dráčků, světlušky vrhly. Nejdříve šly ven, kde hledaly rodiny zvířat a následně doplňovaly veškerá jména. Největší úspěch mělo následné rozdělování obrázků zvířátek (a také pendrek pro vítěze), při kterém se u některých obrázku ztrhla bitka.

Společnou hru měla taktéž připravenou Lucka. Rozdělila holky na dva týmy, se kterými se pak pustila do hry A-Z kvíz. Touto hrou světlušky ukončily dnešní schůzku a po skončení společné půlhodinky už zůstaly jen skautky. Ty byly dnes opět po vedením Šmouly. Hned ze začátku si udělaly bodovačku na téma známých osobností. Ty jim docela šly, a tak si za odměnu s Luckou přečetly příběh, při kterém se mohly rozhodovat, co se v něm vždy bude dít dál. U většiny možností se nedokázaly dohodnout, ale vždy došly k nějakému výsledku. Bavilo je to natolik, že si přečetly další příběh. Hodně u toho rozvíjely svoji fantazii, jelikož při každé možnosti, co udělat, vymýšlely různé teorie, co by se mohlo stát. Celé je to bavilo natolik, že tím strávily skoro veškerý čas schůzky.

Schůzka 18.10.2017

18. října 2017 v 19:19 | Šmoula |  Schůzky

18.10.2017

Stejně jako minule nám počasí přálo, a tak dnes světlušky zahájily schůzku venku hrou "Na pošťáky", kterou měla dnes pod vedením Kačka. Poté si hned šly zahřát mozky a naučit se něco nového o známých osobnostech, tentokrát pod vedením Lucky. Holky tedy prokázaly velké znalosti, a to hlavně o Tomáši Baťovi, o kterém toho věděly opravdu spoustu. Na to si hned daly bodovačku, kdy měly ty samé osobnosti, ale tentokrát beze jmen, a tak si Lucka prověřila, jestli dávaly holky pozor. Na posledních pár minut už jen vyběhly rychle zahrát hru "Budu tu" a naposled si zaběhaly venku. Na společné půlhodince byly světlušky i skautky pod vedením Kačky, se kterou si zahrály hru "Myšičkárna", po ní se pak vydaly zahrát hru ven. Po konci hry už zbyly na schůzce jen skautky. Ty pod vedením Šmouly začaly bodovací hrou, tentokrát na téma zvířátek v lese. Aby neměly dnešní schůzku jen o vědomostech, další hru si šly zahrát ven a využít tak teplého počasí. Zahrály si hru "Pizzerie", ve které si vyzkoušely, jak těžké je být pizzařem. Na nic jiného už nezbyl čas, a tak se holky sbalily a šly domů.
(Fotky → klik na celý článek)


Schůzka 11.10.2017

11. října 2017 v 19:25 | Šmoula |  Schůzky

11.10. 2017

Dnešní schůzku světlušky započaly venku na čerstvém vzduchu. Nejprve si zahrály hru "Na vlka a Karkulku" a dost si na začátek schůzky zaběhaly. Holky byly dost ulítané, a tak šly zpět do klubovny, kde si zahrály hru "Na myslivce a jeleny", při které si některé zkusily, že je vlastně dost těžké být slepá, druhá strana se pak zase při utíkání před myslivcem trochu naběhala. Poté byly vyzvány, aby si sedly a všechny dohromady dostaly mapu a instrukce, kudy jít. Pak se vydaly podle poznámek na cestu za lovem dračích vajec. Tím jim započala celoroční hra, kdy se svým dráčkem budou procházet různými úkoly.
Pak přišla na řadu společná půlhodinka, kterou vedla Kačka. Zahrály si hru "Lodě", která byla opravdu skvělá pro nás, vedoucí. Všechny holky u ní totiž musely být úplně potichu a zároveň jsme se u toho všechny nasmály. Šlo o týmovou hru na židličkách, po kterých se holky musely "přebrodit" na druhou stranu klubovny...beze slov...a židle pokládat co nejvíc potichu to jde. Jakmile se někdo zasmál nebo promluvil nahlas, odebírala se židle. A tak jeden tým skončil na konci se 3 židlemi a druhý tým s 1 židlí.

Schůzku skautek dnes měla opět Šmoula. Hned se pustily do bodovačky, aby ji měly sfouknutou hned ze začátku. Pak se šly provětrat na čerstvý vzduch, nejdříve si zahrály "Běhací slovní fotbal" a pak "Na želvičky". Zbytek schůzky strávily už v klubovně a posledních pár minut už jen hrály hru "Co kdyby…".
(Fotky ↓ celý článek)

Schůzka 4.10.2017 - Rukodělky

4. října 2017 v 19:01 | Šmoula |  Schůzky

4.10. 2017

Plán na dnešní schůzku byl jasný, a to rukodělky. Celé je dostala na starost Kačka. Nejprve ale holky dostaly odměnky za měsíc září (pod tímto článkem můžete vidět, jak kdo dopadl). Poté se Kačka ujala světlušek, se kterými se pustila do otisků rukou, kterými vytvořily bodlinky ježka. Poté otiskly pod jezežečka lístky a dokreslily mu čumáček. Svůj výtvor nechaly zaschnout a poté dokreslily na papír detaily okolo. Strom, jablka, hrušky či cokoliv si vymyslely a líbilo se jim. Všechny výtvory jsme pak vystavily na nástěnce. Ve společné půlhodince se holky šly alespoň trochu nadýchaly čerstvého vzduchu hrou venku.
Skautky pak stejně jako světlušky dostaly odměnky za bodování za měsíc září. Poté se s nimi Kačka taktéž pustila do rukodělky, jen o něco složitější. Holky si vyrobily malinký lapač "snů" na klíče, který se těšil VELKÉMU úspěchu ze stranky skautek.
Fotky ↓ (celý článek!)

Bodování za měsíc září

4. října 2017 v 18:00 | Šmoula |  Schůzky
Máme tady vyhodnocení bodování za měsíc září! Ze světlušek tentorkát byla nejlepší Markétka, ze skautek pak Anet.
Jak dopadly všechny holky, se můžete podívat tady. ↓ (Nalevo světlušky, napravo skautky) Nevinný