Říjen 2017

Schůzka 18.10.2017

Středa v 19:19 | Šmoula |  Schůzky

18.10.2017

Stejně jako minule nám počasí přálo, a tak dnes světlušky zahájily schůzku venku hrou "Na pošťáky", kterou měla dnes pod vedením Kačka. Poté si hned šly zahřát mozky a naučit se něco nového o známých osobnostech, tentokrát pod vedením Lucky. Holky tedy prokázaly velké znalosti, a to hlavně o Tomáši Baťovi, o kterém toho věděly opravdu spoustu. Na to si hned daly bodovačku, kdy měly ty samé osobnosti, ale tentokrát beze jmen, a tak si Lucka prověřila, jestli dávaly holky pozor. Na posledních pár minut už jen vyběhly rychle zahrát hru "Budu tu" a naposled si zaběhaly venku. Na společné půlhodince byly světlušky i skautky pod vedením Kačky, se kterou si zahrály hru "Myšičkárna", po ní se pak vydaly zahrát hru ven. Po konci hry už zbyly na schůzce jen skautky. Ty pod vedením Šmouly začaly bodovací hrou, tentokrát na téma zvířátek v lese. Aby neměly dnešní schůzku jen o vědomostech, další hru si šly zahrát ven a využít tak teplého počasí. Zahrály si hru "Pizzerie", ve které si vyzkoušely, jak těžké je být pizzařem. Na nic jiného už nezbyl čas, a tak se holky sbalily a šly domů.
(Fotky → klik na celý článek)


Schůzka 11.10.2017

11. října 2017 v 19:25 | Šmoula |  Schůzky

11.10. 2017

Dnešní schůzku světlušky započaly venku na čerstvém vzduchu. Nejprve si zahrály hru "Na vlka a Karkulku" a dost si na začátek schůzky zaběhaly. Holky byly dost ulítané, a tak šly zpět do klubovny, kde si zahrály hru "Na myslivce a jeleny", při které si některé zkusily, že je vlastně dost těžké být slepá, druhá strana se pak zase při utíkání před myslivcem trochu naběhala. Poté byly vyzvány, aby si sedly a všechny dohromady dostaly mapu a instrukce, kudy jít. Pak se vydaly podle poznámek na cestu za lovem dračích vajec. Tím jim započala celoroční hra, kdy se svým dráčkem budou procházet různými úkoly.
Pak přišla na řadu společná půlhodinka, kterou vedla Kačka. Zahrály si hru "Lodě", která byla opravdu skvělá pro nás, vedoucí. Všechny holky u ní totiž musely být úplně potichu a zároveň jsme se u toho všechny nasmály. Šlo o týmovou hru na židličkách, po kterých se holky musely "přebrodit" na druhou stranu klubovny...beze slov...a židle pokládat co nejvíc potichu to jde. Jakmile se někdo zasmál nebo promluvil nahlas, odebírala se židle. A tak jeden tým skončil na konci se 3 židlemi a druhý tým s 1 židlí.

Schůzku skautek dnes měla opět Šmoula. Hned se pustily do bodovačky, aby ji měly sfouknutou hned ze začátku. Pak se šly provětrat na čerstvý vzduch, nejdříve si zahrály "Běhací slovní fotbal" a pak "Na želvičky". Zbytek schůzky strávily už v klubovně a posledních pár minut už jen hrály hru "Co kdyby…".
(Fotky ↓ celý článek)

Schůzka 4.10.2017 - Rukodělky

4. října 2017 v 19:01 | Šmoula |  Schůzky

4.10. 2017

Plán na dnešní schůzku byl jasný, a to rukodělky. Celé je dostala na starost Kačka. Nejprve ale holky dostaly odměnky za měsíc září (pod tímto článkem můžete vidět, jak kdo dopadl). Poté se Kačka ujala světlušek, se kterými se pustila do otisků rukou, kterými vytvořily bodlinky ježka. Poté otiskly pod jezežečka lístky a dokreslily mu čumáček. Svůj výtvor nechaly zaschnout a poté dokreslily na papír detaily okolo. Strom, jablka, hrušky či cokoliv si vymyslely a líbilo se jim. Všechny výtvory jsme pak vystavily na nástěnce. Ve společné půlhodince se holky šly alespoň trochu nadýchaly čerstvého vzduchu hrou venku.
Skautky pak stejně jako světlušky dostaly odměnky za bodování za měsíc září. Poté se s nimi Kačka taktéž pustila do rukodělky, jen o něco složitější. Holky si vyrobily malinký lapač "snů" na klíče, který se těšil VELKÉMU úspěchu ze stranky skautek.
Fotky ↓ (celý článek!)

Bodování za měsíc září

4. října 2017 v 18:00 | Šmoula |  Schůzky
Máme tady vyhodnocení bodování za měsíc září! Ze světlušek tentorkát byla nejlepší Markétka, ze skautek pak Anet.
Jak dopadly všechny holky, se můžete podívat tady. ↓ (Nalevo světlušky, napravo skautky) Nevinný