Podruh 2017

30. října 2017 v 20:45 | Kačka (a Lucka) |  Akce a výpravy
V pátek 20.10. jsme se vydaly na každoročně pořádaný Podruh. Letos se konal v Brně. V 15:30 jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží, kde jsme měli předem určený sraz. Nakonec se z našeho oddílu zúčastnilo 7 holek z toho 1 vedoucí.
Cestu vlakem, kdy jsme museli třikrát přestupovat, jsme zvládli výborně. Žádné z dětí se nám neztratilo. Od vlakového nádraží v Brně nás čekala 3,5 kilometrová cesta po svých nožičkách k místu, kde jsme měli pro tento víkend ,,bydlet". Když jsme konečně dorazili do svého cíle, vybalili jsme se a šli hrát první hru venku. Nám, jako holkám se nelíbilo, že jsme neměli pro sebe soukromí a tak jsme poprosily Lůcu, jestli by nějak nešlo domluvit, že bychom spaly nahoře na pódiu. Po Lucčiném dlouhém boji se jí podařilo přemluvit kluky, aby si šly lehnout jinam. Byly jsme za to rády. Při čekání na večeři nás stihli rozdělit do týmů a zahráli jsme si další hry. Na večeři jsme měli rizoto. Po dobré večeři už nezbývalo nic jiného než se převléct do věcí na spaní a jít spát.
Ráno jsme mohli vstát kdy jsme chtěli, ale v 8:00 jsme museli být nachystáni na snídani. Na snídani jsme měli cornflaky s mlékem. Jakmile všichni spořádali snídani, tak nám ještě řekli organizační věci k městské hře a mohli jsme po týmech vyrazit. Ve hře šlo o to, že jsme dostali papíry s otázkami a my na ně museli najít odpovědi tím, že jsme došli buď na místo, ze kterého byla otázka a nebo se někoho zeptali. První jsme si všichni museli sehnat mapu a každého hned napadlo, že prvním asi nejlepším směrem budou informace. Následně se každá skupina rozutekla jinam po městě. Do 17:00 jsme museli být všichni zpátky. Někteří došli dříve, třeba už v 15 hodin a naopak někteří těsně před 17 hodinou. V mezičase při čekání na večeři jsme opět hráli hry anebo si povídali. Na večeři jsme měli pórkovou polívku a těstoviny s mletým masem. Další část programu bylo divadlo. Každý tým si vybral téma z těch, ze kterých jsme si mohli vybrat. Mělo to ještě jeden háček, muselo obsahovat slova šalina, Podruh a "Ze které strany si loupeš banán?" Po nácviku jsme naše představení odehráli a porota je ohodnotila. Nakonec vyhrály televizní noviny, i když všechno bylo velmi těsné. Všichni jsme po dlouhém a namáhavém dni byli unavení, a tak jsme si s radostí zalezli do spacáků a už si nechali zdát jen hezké sny.
Ráno jsme měli budíček brzy, protože tam později byla už zase jiná akce. Na snídani nám nachystali chleba s pomazánkou. Až jsme měli všichni plné bříška, dozvěděli jsm se výsledky z městské hry a všichni společně jsme se odebrali zpět na vlakové nádraží. Podruh jsme si užili a už teď se těšíme na další akci.

Fotky viz celý článek :)Všechny děti poslouchaly Lístka, který vysvětlovat hru "Bobule".
V takové místnosti spaly děti a teď poslouchají Adama, který vysvětluje pravidla Divadla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MagicMax MagicMax | E-mail | Web | 30. října 2017 v 20:59 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama