Listopad 2017

Schůzka 29.11.2017

29. listopadu 2017 v 20:48 | Šmoula |  Schůzky

29.11.2017

Dnešní schůzku začaly světlušky bodovačkou na šifry, které se minule naučily. Šifra zabrala holkám spoustu času, ale většina ji zvládla bez problémů a dokázaly i odpovědět na dané otázky. Poté si zahrály kvíz na otázky z oblasti zdravovědy. Některé byly těžší, některé lehčí, ale nakonec skoro všechny holky věděly odpovědi a dostaly tak sladkou odměnu.
Po této části začala společná půlhodinka pod vedením Kačky. Ta zanedlouho bude dělat čekatelský kurz, a tak potřebovala po holkách vyplnit dotazník a každou vyfotit. To byla pro všechny ohromná sranda a všechny jsme se nasmály.

Na závěr přišla klasicky schůzka skautek pod vedením Šmouly. Nejprve přišla bodovačka, dnes na téma dopravní značky. Pak si holky zahrály hru na postřeh. Odměna byla jak jinak než sladkost, a tak se všechny týmy - Lucindy, Špenát, Mrtvá galaxie a Něco úžasného - praly opravdu víc jak dost. Nakonec vyhrál tým Něco úžasného, ale odměna neminula nikoho minimálně za snahu. Nakonec už zbyl čas jen na hru "Živé pexeso", kdy holky vyzkoušely i nás, vedoucí. Pak už nezbyl žádný čas, a tak šly všechny domů.

Schůzka 22.11.2017

22. listopadu 2017 v 19:47 | Šmoula |  Schůzky

22.11.2017

Dnešní schůzka světlušek byla pod vedením Lucky. Jako první s nimi začala se šiframi. Na začátek začaly s tou nejlehčí, a to se šifrou zvanou "šnek". Ne všechny se s touto šifrou setkaly, a tak se naučily něco nového. Následovala šifra "malá/velká", ta holkám velice šla. Další šifrou byla "velký polský kříž", ten už holky znaly a většina z nich tuto šifru rozluštila bez dopomoci staršího. Nakonec už bylo dnešní učení šifer zakončeno nejznámější šifrou, a tou je Morseova abeceda.
Aby toho přemýšlení dnes nebylo příliš, zahrály si holky i s Luckou hru "Kouzelná skříň", u které si všechny procvičily svoji fantazii a pořádně se zasmály.
Dále už přišla společná půlhodinka pod vedením Šmouly. Jako první si zahrály hru "Kdo mi stojí za zády" a pak klasickou hru "Kompot", kterou všechny holky dobře znají a hrají ji rády.

Poté, co nás opustily světlušky, zůstaly jen skautky na jejich schůzku, která jako obvykle začala bodovačkou. Tentokrát si holky procvičily logické myšlení na různých hádankách atd. Následovala hra "dabing", která byla s hereckými prvky a všechny bavila a moc se u ní všechny smály. Pak následoval jen odchod domů.

Schůzka 15.11. 2017

16. listopadu 2017 v 21:44 | Kačka/Šmoula |  Schůzky

15.11. 2017

Dnes měla začátek schůzky se světluškami Kačka, se kterou si šly zahrát venkovní hru pod názvem Černá/bílá. Při hře si trochu zaběhaly a procvičily svůj postřeh. Hra je natolik bavila, že jim ani nevadilo to, jaká byla venku zima. Po návratu do klubovny program převzala Lucka. Holkám rozdala papíry, na kterých byly v obdélníku napsané různě velké čísla od 1 do 90. Postupně se musely dostat k číslu 90. Nejrychleji to zvládla Johanka. Další hra byla s citrónem. Vždy jedna šla za dveře a další si do pusy strčila citrón. Když se z chodby vrátila zpět, tak nesměla poznat, kdo ho má v puse. Všechny jsme se při této hře nasmály. Společnou půlhodinu měla pod vedením opět Kačka. Každá si zkusila, jak dobře zná ostatní, pomocí otázek. Některé byly dost zákeřné, ale i přes to se zjistilo, že malá Lucka zná všechny nejlíp. Schůzku skautek měla pod vedením Šmoula. Začaly šiframi, které měly být zároveň jako bodovačka. Holkám se sice moc nedařilo, ale snaha se počítala, a proto správné odpovědi byly jen pro dobrý pocit. Po ní přišla hra s názvem Panenka. Jedna z holek byla malířka, druhá spojka a třetí pozorovatel. Cílem bylo překreslit panenku z geometrický tvarů, jen pomocí informací od vysílače. Vítězný tým dostal sladkou odměnu-pendrek. V posledních pár minutách už jen zahrály hru Obkreslování, která holky tak bavila, že i přetáhly čas schůzky. Nakonec už si jen zakřičely pokřik a rozešly se domů.
(Fotky → celý článek - ale to vy už určitě znáte)

Přespávačka-Budeme se bát?

14. listopadu 2017 v 16:06 | Šmoula |  Akce a výpravy
O víkendu ve dnech 11. a 12. listopadu se na naší klubovně za nemocnicí konala přespávačka s tématem "BUDEME SE BÁT?". Akce se zúčastnilo 11 dětí a průběžně se tam prostřídali 4 vedoucí - Brouček, Lucka, Martin a Šmoula.
První bylo na programu dvouhodinové závodění v různých disciplínách a to jak ve vědomostních, tak ve fyzických. Holky byly rozděleny na dva týmy - červení a modří. Odměna byla obrovská, 4 pytlíky bonbonů, které se v závěru dražily za získané body. Boj o sladkosti byl opravdu veliký. Po tomto následovala svačina, ke které holky dokonce každá dostala medovník, který za úspěch ve školní soutěži dostala naše vedoucí Lucinka. Všechny jsme si pochutnaly a po tak vydatné svačince si holky trochu odpočinuly u vyrábění vlastních svícínků.
Zatímco se v kuchyni vařila večeře, převzala program s holkama Kačka, při které se holky opět hýbaly. Než byla večeře hotová, stihly holky ještě zahrát pár stolních her.
Při večeři se nám skvěle setmělo, a tak přišla na řadu stezka odvahy, kterou všechny holky zvládly, i když nám při ní tématicky pršelo. Dokonce si všechny pak na závěr vytvořily knihu, kterou pojmenovaly "Nebojíme se", ta obsahuje otisky rukou z cíle stezky. Jelikož po návratu už bylo dost pozdě, jen jsme si pustily film a všechny jsme si popřály dobrou noc.

Na další den nás čekala klasická snídaně - plný tác nejrůznějších buchet. Na těch jsme si moc pochutnaly, a abychom se trochu probraly, zahrály jsme si stolní hry. Po nich už jsme jen uklidily a šly domů.
Fotky ↓ celý článek

Schůzka 8.11.2017

8. listopadu 2017 v 19:48 | Šmoula |  Schůzky

8.11.2017

Schůzku světlušek měla dnes na starosti Kačka. Holky začaly hned zábavnou hrou, trochu lítačkou a zároveň trochu pamatovačkou "Detektivové". Po ní hned pak přišla bodovačka na zvířátka. Ta dnes byla taky tak trochu o běhání. Bodovačka zabrala většinu dnešní schůzky, a tak už zbylo jen posledních pár minut na zahrání hry "Kradená". Touto hrou světlušky zakončily svoji schůzku a další půlhodinku pak strávily se skautkami. Všechny společně se pustily do štafetových závodů. Ty obsahovaly spoustu nejrůznějších kreací, kterými se holky musely přemístit z místa na místo. Odměna pendrek byla velmi lákavá, a tak se běhalo a fandilo ostošest. Slyšet je bylo opravdu dost. I na cestě ke klubovně...

Schůzka skautek dnes byla jasná - a to rukodělka. Holky vyráběly věnce z roliček od toaletního papíru, k tomu si pustily hudbu a tvořily. Na závěr si už jen pouštěly písničky, tancovaly a zpívaly.
(Fotky - celý článek)

Bodování za měsíc říjen

8. listopadu 2017 v 17:00 | Šmoula |  Schůzky
Trochu opožděně, ale přece. Bodování za měsíc říjen je tu! Jak holky dopadly můžete vidět na fotce. Velká gratulace Aničce a Žofce Líbající
(Nalevo světlušky, napravo skautky)


Přespávačka na klubovně!

8. listopadu 2017 v 16:28 | Lucka/Šmoula |  Akce a výpravy
Nazdar!
Už se nám blíží přespávačka na klubovně, která se koná už tento víkend. Těšíme se na všechny - světlušky i skautky.
Tak co myslíte...BUDEME SE BÁT?


Schůzka 1.11.2017

1. listopadu 2017 v 19:02 | Šmoula |  Schůzky

1.11.2017


Dnešní schůzku začala se světluškami Lucka, a to rukodělkou. Dneska holky vyráběly kostlivce z vatových tyčinek do uší a aspoň si tak trochu vytvořily náladu Halloweenu. Holky fantazii opravdu meze nekladly a kostlivce si skládaly do různých pozic (viz fotky) a velice se u toho bavily. Ája nám dokonce řekla pár tématických vtipů. Jelikož byly holky šikovné a práci skončily ještě před koncem schůzky, vyplnily těchto pár minut ještě kreslením dráčků.
Společnou schůzku měla pod vedením Kačky, se kterou si všechny společně zahrály hru "Vysílače". Ta holky moc bavila, a tak ní vyplnily celou společnou půlhodinku.
Po odchodu světlušek měla schůzku se skautkami Šmoula. Holky dnes neměly rukodělku, ta je čeká až příště. A tak se jako první vrhly na bodovačku, která byla dnes v podobě staré známé kimovky, kdy pod šátkem měly pár věcí, které si musely zapamatovat a později vypsat. Poté pak zahrály hru "Jeden za všechny, všichni za jednoho". Hned na to si šly sednout a zahrát starou dobrou hru "plácaná". Po ní pak hru "Kastelán", při které některé musely překonat svůj strach z "ohně", jelikož se při hře posílaly sirky z ruky do ruky. Na závěr už daly jen hru na vyplnění pár posledních minut - a to "Cinkanou". Pak už jen zakřičely pokřik a šly.
Fotky viz celý článek.