Prosinec 2017

Vánoční schůzka

21. prosince 2017 v 10:26 | Šmoula |  Schůzky

20.12.2017 - VÁNOČNÍ SCHŮZKA

Poslední schůzka roku byla jako obvykle schůzka vánoční. Všechny holky se sešly u ozdobeného stromečku, pod který (nebo spíše ke kterému) daly dárečky pro ostatní kamarádky. Posedaly si ke stolu, kde už bylo pro všechny nachystáno občerstvení. Každý tak mohl ochutnat cukroví všech chutí a tvarů. Poté byla vybrána nejmladší světluška - Eliška a nejstarší skautka - Kačka a začaly s roznášením dárečků. Všechny holky najednou pak začaly s rozbalováním. Jeden velký dárek dostaly všechny dohromady jako oddíl, a to nejrůznější stolní hry - Party alias, Dixit a spoustu vylepšení k této hře.
Poté jsme si připily trochou bublinek a vrhly se na tradice, které se o Vánocích dělají. Každá si napsala na papírek své přání, to následně zavěsily o hranu hrnce a po hladině vody se ploužily zapálené svíčky. Které papírek shořel, té se přání splní. Následně už si jen zazpívaly koledy a zahrály pár her. Nakonec se všechny společně vyfotily i s prskavkami. Poté už nezbyl čas na nic jiného než si popřát krásné Vánoce a šťastný nový rok, rozloučit a utíkat domů.

Schůzka 13. 12 2017

13. prosince 2017 v 22:12 | Kačka a Lucka |  Schůzky

Celou dnešní schůzku světlušek měla pod vedením Lucka. Začaly hrou s názvem ,,Sedaná". Každá si vybrala číslo od 1-6. Sedly si do kruhu na židličky, kde Lucka házela kostkou a vždy, když padlo jejich zvolené číslo, tak se musely posunout o jedno místo doprava. Cílem bylo obejít celý kruh a dostat se zpět na své původní místo. Většinou si holky musely sednout na sebe, což pro ně byla opravdu zábava. Dále je čekala jako obvykle bodovačka. Dnes byla na poznání pohádek podle znělky. Některé byly těžší, naopak jiné věděly hned. Pak po bodovačce si zahrály stolní hru Jungle Speed, kterou mají všechny rády a v poslední čtvrt hodince si holky zopakovaly Státní symboly ČR a ty některé světlušky bravurně ovládaly. Společnou půlhodinku měla pod vedením Kačka. První si všechny společně zahrály hru ,,Chyť vidoucího" poté závody s polštářem. Po této hře jsme se rozloučily se světluškami a začala schůzka skautek. Tentokrát si pro ně Kačka připravila zdravovědu. Holky byly rozděleny do skupinek po dvou a třech. Každá skupinka dostala složku, kde měla nastříhané vždy nadřazené slovo a k tomu musely přiřadit další slova, která k tomu patřila. Jakmile to všechny skupinky měly, tak se vyměnily a každá se zamyslela, jestli tam má ta druhá něco špatně nebo jestli by to ony daly jinak. Poté jsme si řekly správné odpovědi. Rovnou, když to měly v čerstvé paměti, dostaly z toho bodovačku.Mezitím Lucka zkontrolovala deníky holek a někdy se nad nějakým zápisem i zasmála. Všechny bodovačku zvládly skvěle. Jelikož už dneska nezbyl čas na žádnou hru, tak holky zařvaly svůj pokřik a vydaly se domů.

Schůzka 6.12.2017-Rukodělka

6. prosince 2017 v 18:56 | Šmoula |  Schůzky

6.12.2017

Dnešní schůzka byla opět ve jménu rukodělek. Se světluškami začala Kačka, která připravila nejedlé samotvrdnoucí těsto. Každá světluška pak z něj kousek dostala a vytvarovala si cokoliv podle své fantazie. Té se meze nekladly, a na fotce můžete vidět nejrůznější variace naprosto všeho možného. Ve společné půlhodince holky klasicky hrály hry, první byla "polštářová", při které holky neznaly kamaráda a zápal do hry byl opravdu obrovský. Po této hře přišla hra "zvířátka". Poté už nezbyl čas na nic jiného než jen rozdat pozvánky na vánoční schůzku a rozloučit se s našimi nejmladšími. Schůzka skautek byla dnes také rukodělná. Holky si dodělaly věnce z minulé rukodělky a vyzdobily tak naši klubovnu. Poté udělaly přáníčka pro ostatní oddíly ke krásným Vánocům a vločky na okna, jelikož nám od poslední schůzky napadl sníh. Při tom všem poslouchaly vánoční koledy a písničky. Nakonec se rozloučily a šly domů.
(Fotky cč↓)

Pozvánka na vánoční schůzku

6. prosince 2017 v 17:00 | Lucka/Šmoula |  Akce a výpravy

VÁNOCE VE SKAUTU

Dne 20. prosince, na naší poslední společné schůzce před Vánoci, se koná vánoční schůzka. Vše potřebné najdete na pozvánce, kterou najdete zde. TAK NEZAPOMEŇTE, schůzka začíná v 16:00! Moc se na vás těšíme.
(Více info pro rodiče v mailu)