Leden 2018

Schůzka 31.1.2018

31. ledna 2018 v 21:54 | Šmoula |  Schůzky

31.1.2018

Dnešní schůzku začala Lucka bodovačkou pro světlušky na téma známých osobností. Ty některým šly více, naopak některým o dost méně. Poté si šly všechny zahrát hry ven, jelikož nám už počasí trochu přeje a na chvíli se dá pobýt právě i venku. Po příchodu si na konec své schůzky ještě zahrály hru "Obkreslování", poté každá dostala bonbon za vysvědčení a tím schůzka skončila. Následovala společná půlhodinka, kde se řešil jen program na březnovou střediskovou akademii, kde budou naše holky společně vystupovat s nějakým představením. Padaly různé návrhy, co bychom mohly dělat a nakonec to byla i sranda. Po odchodu světlušek následovala schůzka skautek pod vedením Šmouly. Schůzka začala bodovačkou ála Riskuj, dnes velmi netradičně byla bodovačka po dvojicích. Zbytek času už bylo jen o informacích ohledně Přežití, na které se většina skautek chystá a měly ohledně něj pár otázek. Tím schůzka skončila a všechny holky se rozuprchly domů.

Schůzka 24.1.2018

24. ledna 2018 v 22:10 | Šmoula |  Schůzky

24.1.2018

Dnes, stejně jako skoro vždy, začala schůzku světlušek vedoucí Lucka. Ta s holkami hned začala se skautskými zákony a heslem. Aby ale holky nemusely moc dlouho sedět, následovala hra, avšak opět byla na vědomosti. Aby holky měly trochu hnací motor, odměnou byl samozřejmě pendrek, který měla výherkyně slíbený. Hra však zabrala spousta času, a tak už si holky zahrály jen rychlou hru s kreslením. Poté už přišla společná půlhodinka, kdy holky hrály hru, která všechny moc bavila - a to na letadla. Hra byla natolik zábavná, že zabrala celou půl hodinu. Poté se skautky rozloučily se světluškami a přišla na řadu jejich schůzka. Tu začaly představením nové možné členky - Šoky. Každá představila svoji kamarádku, nakonec si samy poslechly něco o Šoky. Aby ale jen nekecaly a něco udělaly, měly na konec schůzky i bodovačku v podobě kimovky. Pak už se jen sbalily a odešly směr domov.

Schůzka 17.1.2018-rukodělka

17. ledna 2018 v 21:44 | Šmoula |  Schůzky

17.1.2018

Dnešek, stejně jako vždy, začal schůzkou světlušek. Tu měla pod vedením Lucka. V plánu byla rukodělka. Holky nám ozdobily klubovnu různými obrázky, které zavěsily ze stropu. Objevili se lilie, drak, žralok atd. Světlušky touto prací však zabraly i společnou půlhodinku, kterou skautky zaplnily vyplňováním dotazníků. Některé rychlejší světlušky se pak šly na chvíli alespoň zabavit hrou, kterou připravila Kačka. Po té, co odešly světlušky, se i starší holky pustily do rukodělky, ty pro změnu byly pod vedením Šmouly. Holky vyráběly ozdoby z dřevěnných lékařským špachtlí, které pak taktéž vystavily na klubovně. Slepené špachtle se pak zdobily technikou decoupage, neboli ubrouskovou technikou. Všechny holky byly dnes moc šikovné :) .
(fotky cc↓)

Bodování za měsíc listopad a prosinec

17. ledna 2018 v 17:05 | Šmoula |  Schůzky
Listopad 2017

Prosinec 2017