Únor 2018

Schůzka 14.2.2018

17. února 2018 v 13:36 | Šmoula/Lucka |  Schůzky

14.2.2018

Schůzku světlušek měla pro tentokrát výjimečně Šmoula. Hned na začátku bylo holkám oznámeno, že dnešní schůzka bude tak trošku jiná. Vše, co budou provádět, budou provádět jako skupina, všechny společně. Nevěděly proč, avšak odpověď na jejich otázku dostaly zanedlouho. Prvním úkolem byla šifra, kterou tedy vyplňovaly společně. Odpovědí bylo, že příští týden 22.února všichni skauti slaví den zamyšlení (nebo také den sesterství). Jelikož mají ale holky jarní prázdniny, "oslavily" tenhle den o něco dříve. Dalším úkolem bylo postavit velkou lidskou pyramidu. Naplánovat všechno - aby se nezřítila a aby se nikdo nezranil. Nejprve se holky domlouvaly, přesně tak, jak to mělo vypadat - všechny společně. Pyramida nakonec vznikla a dokonce i držela! Posledním společným úkolem bylo po sobě z tohoto dne něco zanechat. Proto dostaly holky tempery, fixy a tvrdý papír A0 a měly se domluvit na tom, co vytvoří. Co z toho nakonec vzniklo, můžete vidět na fotkách. Největší zábavou byly pro ně ale tempery na rukou.
Společnou půlhodinku si všechny holky zahrály hru, kterou dostaly letos na vánoce, a to Party alias. Byla to zábava a o pár bodů vyhrál zelený tým. Poté se skautky rozloučily se světluškami a začala schůzka skautek. Tentokrát také výjimečně - pod vedením Lucky. Aby to měly rychle za sebou, jako první si udělaly bodovačku ze skautské historie, některým to šlo a u některých to zatím ještě trochu vázlo. Poté se daly do tvorby společného obrázku, který vytvářely pomocí temper a vlastních prstů, a to v duchu "sesterství".

Schůzka 7.2.2018

7. února 2018 v 21:12 | Šmoula |  Schůzky

7.2.2018

Světlušky dnes měly schůzku rozdělenou, Lucka začala bodovačkou, kde holky musely být trochu kreativní a i přemýšlet zároveň. Poté následoval program Kačky, která s nimi hrála hru s obrázky, které si pak mohly holky dokonce vlepit od deníku. Když už byly u toho lepení, dostaly rovnou i odměnky za bodování za uplynulý měsíc leden. Poté následovala opět hra, tentokrát si holky procvičily smysly chuť a čich. Ne všechno holky jedly, ale všechno zvládly na výbornou a nakonec došlo i na čokoládu, kterou si všechny daly s chutí. Tím celá schůzka skončila a na všechny čekala společná půlhodinka, kde se znova řešila akademie a co se na ní tedy bude dít. Skautky už pak jen světluškám zamávaly a pokračovaly ve vlastní schůzce. Tu dnes měla celou Šmoula, jako obvykle začaly holky bodovačkoU, dnes na známé osobnosti. Poté také dostaly odměnky za bodování. Následovala "učící minutka" na zákony a ostatní skautské záležitosti jako hesla, význam různých podávání levé ruky atd. Posledních pár minut pak zahrály hru "Na mlsounka", která je extrémně oblíbená, jelikož za odměnu se jí čokoláda. Nakonec jen uklidily místnost, zakřičely pokřik a odešly.

Bodování za měsíc leden 2018

7. února 2018 v 17:03 | Šmoula