Březen 2018

Úklid Dřevnice

29. března 2018 v 15:00 | Šmoula |  Akce a výpravy

Schůzka 28.3.2018

28. března 2018 v 22:02 | Šmoula |  Schůzky

28.3.2018

Dnešní schůzku světlušek měla na starost Šmoula. Začaly hrou bingo, která, ačkoli je pouze o štěstí, byla soubojem o pendrek. Aby holky ale jenom neseděly a užily si i příjemného počasí venku, byla na pořadu schůzky bodovačka ve formě běhačky po venku i vevnitř. Holky měly za úkol zapamatovat si a zapisovat pohádkové dvojice. Ne všechny úkol stihly, ale většina pak uměla všechny pohádkové dvojice doplnit. Další aktivita byla opět trochu oddechová, jelikož byly holky opravdu dost ulítané. Protože se holky dost ptaly na to, co je to vlastně Svojsíkův závod a co se na něm děje, posledních pár minut věnovaly takové menší prezentaci, co vše to tedy obnáší. Poté už přišly skautky, kterých dnes nebylo o společné půlhodince příliš. Kačka si všechny vzala ven, kde si zahrály hru smrdutý skalp a trochu jiné ringo. Tím už ale světlušky ukončily celou schůzku a zůstaly jen skautky, které dnes vedla Lucka, část pak Brouček, která všechny překvapila svou návštěvou. Skautky nejdříve začaly bodovačkou na znělky z různých filmů, pohádek či pořadů, poté probíraly nějaké důležité informace ohledně skautu a nakonec si klasickou hru město/jméno/zvíře/věc + rostlina a jídlo. To zabralo tolik času, že už jim potom nezbylo nic jiného než se rozloučit a utíkat domů.
(fotky celý článek ↓)

Schůzka 21.3.2018

21. března 2018 v 22:14 | Šmoula |  Schůzky

21.3.2018

Schůzka světlušek dnes pod vedením Šmouly začala venku, jelikož krásně svítilo sluníčko a byla by škoda toho na první jarní den nevyužít. Holky si pořádně zaběhaly a zasoutěžily a navíc si v části hry taky zahřály mozky u matematických výpočtů. Aby to ale nebylo jen o hrách, šly se zpět dovnitř nejen ohřát, ale taky prověřit znalosti různých šifer. Ty už musí pořádně pilovat na závody, které je za dva měsíce čekají. Tímto už uzavřely svoji schůzku a mohla tak započít společná půlhodinka. V té šly holky zase ven, tentokrát ale běhat po lese. Poté, co světlušky odešly, začala schůzka jen skautek s Luckou. Začala hrou bingo a pokračovaly bodovačkou na vymýšlení co nejvíce slov ze slova "samoobsluha". Na to se rozhodly, že chtějí jít ven a že si chtějí zahrát ringo, do kterého se zapojily všechny, i vedoucí. Následoval už jen úklid a taky holky konečně sundaly vločky z oken (i když nám teda dnes ráno sníh překvapil, ale my raději už přivítáme jaro).

Oznámení - tábor 2018

17. března 2018 v 20:29 | Šmoula |  Akce a výpravy

Schůzka 14.3.2018

17. března 2018 v 19:49 | Šmoula |  Schůzky

14.3.2018

Schůzku ve středu 14.3. zahájila Kačka hrou se smetákem, u které se holky hodně nasmály. Hned poté ale oblékly bundy a utíkaly s Luckou ven, kde hrály nejrůznější hry. Zpátky dovnitř se jim nechtělo, ale počasí není ještě úplně optimální. V klubovně pak holky hrály město, jméno, zvíře, věc, jídlo - a v průběhu hry holky zjistily, že se jedná o bodovačku, a tak se začaly ještě více snažit. Na další aktivity už nezbyl čas, a tak se ke světluškám připojily i skautky a mohla tak začít společná půlhodinka pod vedením Šmouly. Nejprve se začalo "broděním" řeky jen na novinách, dalším úkolem pak byly běhací piškvorky, které se v průběhu hry stávaly složitější a složitější. Vítězný tým pak za takovou námahu získal pendrek pro každého člena skupiny. Následně se skautky rozloučily se světluškami a následovala jejich schůzka, tentokrát rukodělka s Kačkou. Ta si pro holky nachystala výrobu "mini nástěnek", což mělo u holek velký úspěch. Pustily si k tomu písničky, a tak bylo o zábavu postaráno i u konečného úklidu.
Tak ahoj na další schůzce Usmívající se


Schůzka 7.3.2018

7. března 2018 v 20:50 | Šmoula |  Schůzky

7.3.2018

Dnešní schůzku světlušek začala Šmoula s odměnkami (viz článek pod tímto článkem). Poté si holky převzala Kačka, která dnes měla nachystanou celou schůzku. Se světluškami šla nejdříve ven, kde si zahrály hru na "slepou bábu" - a bába byla slepá doslova. Následně se přemístily zpět do tepla do klubovny, kde se učily vázat uzly. Dalším úkolem pro holky byla bodovačka, která zabrala spoustu času, a tak přišla na řadu společná půlhodina se skautkami. V té se holky sešly, aby secvičily divadlo na akademii, která se koná o víkendu.
Cvičení na akademii pokračovalo i u skautek, které pak ve zbytku času už jen nakreslily potřebné nápisy právě na akademii, uklidily nepořádek po celé klubovně a utíkaly domů.

Bodování za měsíc únor 2018

7. března 2018 v 17:03 | Šmoula |  Schůzky

Přespávačka na klubovně

4. března 2018 v 15:08 | Šmoula |  Akce a výpravy
O víkendu ve dnech 3.-4.3 se konala přespávačka na naší klubovně. Místo srazu holkám napovědělo, kam se naše první cesty budou asi ubírat. Konečná trolejbusu číslo 4 je totiž až příliš blízko útulku. A taky se holky nemýlily, měly jsme do útulku namířeno. Půjčily jsme si dva pejsky, a to Míšu a Nera. Oba dva byli moc hodní a mazliví a ani jeden nepohrdl piškotkem. Po procházce jsme se vydaly pěšky nazpět na nedalekou klubovnu. Zmrzlé a hladové jsme dorazily a ihned jsme se najedly a šly se ohřát. Poté holky zkoušely divadlo na akademii, která nás čeká příští týden, potom holky vytvořily týmy a všechny si zahrály stolní hru Party alias. U toho ale holkám opět vyhládlo, a tak nezbývalo nic jiného, než se pustit do večeře. K té byla výborná pizza (!!!), která všem chutnala. Jelikož už bylo spousta hodin, pustily jsme si film ''Coco'' a po něm už utíkaly spát. Na další den jsme se nasnídaly výborných buchet, uklidily a utíkaly domů.

Pozvánka na přespávačku

1. března 2018 v 18:59 | Šmoula |  Akce a výpravy
Tento víkend 3. - 4. března se uskuteční přespání na naší klubovně.

Sraz je v 13:50 na konečné zastávce 4, na Vršavě.

S sebou holky potřebují
50 kč, buchty na nedělní snídani
dobrou obuv do přírody
spacák, karimatku, přezůvky a potřebné oblečení, jako na každou výpravu.

Konec přespání v 10:00 na skautské klubovně.

Související obrázek

Schůzka 28.2.2018

1. března 2018 v 16:20 | Šmoula |  Schůzky

28.2.2018

Schůzka světlušek začala klasicky pod vedením Lucky. Ta si pro holky připravila rukodělku, která soouvisela s arktickými teplotami, které u nás teď panují. Dostaly za úkol vytvořit zimní krajinu pomocí ubrousků a kapesníků a na to pak přidat zimní zvíře. Výsledek můžete vidět na fotkách, holkám se to náramně podařilo. Ve společné půlhodince se ke světluškám připojily skautky. Pro všechny měla připravenou hru Kačka. Při této hře byla nejdůležitější spolupráce a koordinace těla. Všem dala dost zabrat, ale nakonec zvládly vše, co měly.
Schůzku skautek měla připravenou Šmoula. Nejprve začala bodovačkou - poznávačkou na stromy. Ta některým šla...no a některým o dost méně. Pak už si ale schůzku chtěla převzít Kačka, protože podle slov, měla na nás něco zkoušet do školy. Nakonec to ale všechno dopadlo trochu jinak. Ukázalo se, že skautky měly pro Lucku a její dvojče Báru (která u nás dříve taky vedla a kterou na schůzku skautky pozvaly) nachystanou oslavu osmnáctin a to i s DORTEM, který samy společně vytvořily. Tak jsme si ťukly na zdraví a pustily se do jejich výborného výtvoru, na který jsme měly už šílenou chuť. Schůzka skončila o něco později, ale za toto to určitě stálo. Takový dort bychom si nechaly líbit každou schůzku O:)