Duben 2018

Výprava Držková, pozvánka

26. dubna 2018 v 10:46 | Kačka, Šmoula |  Akce a výpravy
Už příští týden se chystáme na výpravu!


Schůzka 25.4.2018

26. dubna 2018 v 10:38 | Šmoula |  Schůzky

25.4.2018

Jako každou středu i tuto se konala schůzka. Nejprve začala schůzka světlušek, tentokrát pod vedením Šmouly. Ta si pro ně připravila hned na začátek bodovačku v podobě poznávání známých osobností, které se mohou vyskytnout na Svojsíkově závodě, tím pádem by je holky měly znát. Další aktivitou pak bylo hledání v mapách, zkoušení usevernění mapy apod. To holkám, stejně jako poznávačka, šlo naprosto báječně, a tak nám zbylo i dost času na hry venku. Holky se rozdělily do třech týmů, ve kterých nejdříve hrály hru "poznávání", ve které ale zvítězily dva týmy. Nezbylo nic jiného, než dát i jinou hru. A tou byl míč v klíně, ve které přišla pomoci i jedna skautka, aby hra nebyla nefér. Tímto však skončila schůzka pouze světlušek a začala společná půlhodinka. V ní nejprve Kačka rozdala pozvánky na plánovanou výpravu a poté si všechny vzala na hry ven, přece jen bylo dneska nádherně, a tak se toho muselo využít. Schůzka skautek dneska tedy padla na Lucku. S holkami šla opět ven, kde měly holky připravenou trochu netradiční bodovačku, kdy rozmístila lístečky s otázkami po okolí klubovny, které se týkaly historie skautingu. Potom všechny holky dostávaly otázky ohledně naší klubovny, jak ji holky dobře znají. Na závěr všechny společně uklidily klubovnu a utíkaly domů.

Ivančena 2018

22. dubna 2018 v 10:05 | Šmoula |  Akce a výpravy

Ivančena 2018

Kdo zná alespoň malinko náš oddíl, rozhodně ho překvapí nadpis tohoto článku. Ivančena? Cože? Je to tak, po dlouhých letech, kdy nás oddíl bojkotoval tuto akci jsme se rozhodly, že to tak nenecháme. Od starších holek jsme dostaly víceméně kladné ohlasy, že by se na Ivančenu jelo a bylo tedy rozhodnuto.
Ráno se nás teda nesešlo tolik, kolik jsme očekávaly, ale i tak na náš první ročník je 6 lidí dost. Cesta byla dlouhá a my už se těšily až tam budem, to jsme ale nevěděly, co nás ještě čeká. Na začátku trasy jsme dostaly mapu, ale ani se snad nebudu zmiňovat, že hned při první odbočce jsme zahly špatně. Ale uvědomily jsme si to asi po padesáti metrech, takže zas tak vážné to nebylo, to byla pouze rozcvička. Cesta pak šla hladce, potkávaly jsme mraky lidí. Jen to bylo pořád do kopce. Nu což, na Ivančenu jsme došly a zdárně jsme tak mohly položit kamínek na mohylu. Mrkly jsme na protější kopec...na takový menší kopeček...A řekly jsme si, když už jsme tady tak tam snad půjdeme, ne? Asi se nemusím zmiňovat, že onen kopeček je Lysá hora. Na první pohled se zdála opravdu blízko, ale opak byl pravdou. No, blízko by byla...po rovině. Ale stálé stoupání nás nedostalo, zvolily jsme dobré tempo, občasné zastávky a všechno šlo jedná báseň. Závěrečné stoupání většina z nás dala na jeden nádech a byly jsme tam. Za odměnu jsme si všechny daly vychlazenou malinovku, trochu odpočinuly, vyfotily ty neskutečné výhledy, které na Lysé bývají možná tak pět dní v roce a vyrazily jsme stejnou cestou zpět. A to hlavně proto, že mapu jsme ztratily a nechtěly riskovat cestu tama, kde to neznámé. I když takové kvanta lidí by nás možná nasměrovaly správným směrem. Opravdu, počasí přálo a lidí nahoře bylo víc než na Václaváku. Nožičky nás moc bolely a cesta dolů pro ně byla snad ještě horší než nahoru, ale zvládly jsme dojít zpátky k mohyle a odpočinout si. Abychom se nenudily, hrály jsme různé hry. Ale v sedě, jinak jsme si to nelajzly, nožičky byly unavené a ještě nás čekala cesta dolů Smějící se S větším předstihem jsme vyrazily na sraz, odkud nam měl jet autobus zpět do Zlína. Podotýkám, šly jsme po paměti a neměly jsme mapu. Naštěstí jsme narazily na oddíl z našeho střediska, který část cesty šel s námi. Zdárně jsme došly dolů, koupily si zmrzlinu a šly si lehnout k parkovišti a na chvíli zase polevit našim nožičkám. Jak jsme záhy zjistily, tohle není parkoviště, odkud nam odjíždí autobus. A tak jsme si opět mákly a skoro jako vítr letěly do asi 1,5 vzdálené obce, kde byl opravdu sraz. Stihly jsme to, v autobuse jsme se málem upekly, po cestě nazpátek se většině klížily oči, přece jenom..za sebou přes 20 km převážně do kopce po náročném vstávání v pět hodin a skoro celý den na přímém slunci. Ale výlet byl skvělý, moc jsme se nasmály, počasí nám vyšlo až NESKUTEČNĚ KRÁSNÉ.Ale tak nějak jsme se shodly, že nejdříve zopakujeme tak za dva roky. Mezi sebou jsme pochválily všechny vedoucí z Ivančeny, kteří cestu daly s malými světluškami a spokojeně jsme se rozešly domů, kam se už každá těšila na pořádnou koupel.
(Fotky si vychutnejte, bylo tak krásně, že je to až neskutečné)↓

Schůzka 18.4.2018

22. dubna 2018 v 9:47 | Šmoula |  Schůzky

18.4.2018

Schůzku se světluškami začala Lucka. Dala holkám papír a poprosila je, aby každá napsala, co chce na táboře dělat. Kdo měl toto dopsané, mohl jít hrát hry a čekalo se na všechny, než dopíší. Po tomto šly holky ven, kde stavěly na čas stan. Některým se vedlo méně, některým více, každopádně to nebyla žádná sláva Mlčící Ve společné půlhodince holky využily krásného počasí a utíkaly ven hrát nejrůznější hry. Byla velká sranda a půl hodiny uteklo jak nic a tak nezbylo nic jiného, než se rozloučit se světluškami a začít schůzku skautek, tentokrát pod vedením Šmouly. Skautky začaly bodovačkou, kdy musely poznávat předměty bez dívání, zapamatovat si je a na konci je všechny vypsat (musím říct, že holkám se opravdu dost dařilo). Potom si každý vylosoval nějaký uzel a učil ostatní, jak se váže. Nakonec se všechny opět přesunuly ven, kde hrály hru, při které opět musely trochu přemýšlet, zároveň ale ještě běhat. Tímto už ale schůzka skončila, holky řekly pokřik a šly domů.

Schůzka 11.4.2018

11. dubna 2018 v 20:40 | Šmoula |  Schůzky

11.4.2018

Schůzka světlušek dnes vedla Lucka, a proto, že klubovnu nám pořád zdobila zimní výzdoba a venku to vypadá skoro jako v létě, pustily se do rukodělky. Dneska to tedy vzhledem k ročnímu období a teplu byly kytičky, kterými jsme si vyzdobily jak okna, tak nástěnky. Aby holky ale jenom neseděly, šla si s nimi Kačka zahrát hry. Na společnou schůzku pak všechny holky dohromady šly hrát hry na koberec. Poté už se skautky rozloučily se světluškami a vyběhly ven ke Dřevnici pro nějaký kamínek, který si dnes malovaly při rukodělce. Kamínek zdobily nějak tématicky, ponesou si ho na Ivančenu, kde ho budou pokládat k mohyle. Ty, které nešly pak, stejně jako světlušky, vyráběly kytičky z papíru. Pak už si jenom řekly pokřik a šly domů.

Úklid Dřevnice 2018

8. dubna 2018 v 13:45 | Šmoula |  Akce a výpravy
I letos v dubnu jsme jako každoročně měly naplánovanou akci ÚKLID DŘEVNICE. Sešli jsme se v hojném počtu - 8 světlušek, 6 skautek, 2 vedoucí a dokonce nám přišel pomoci i jeden tatínek, pan Vavřík. V tomto krásném počtu se nám uklízelo jedna radost a taky jsme posoudili, že rok od roku je úklid Dřevnice snazší, odpadků opravdu viditelně ubývá. Za hodinu a fous jsme měly uklizené a přemístily jsme se na klubovnu, kde jsme trochu odpočinuly, najedly se a napily a šly opět ven, jelikož krásné počasí nás vyloženě lákalo na hry venku. V družstvech se tak odehrál souboj o pendreky a to v různých aktivitách. Nejdříve šlo o hru "Šašek a král", pak klasické ringo a nakonec velké běhací piškvorky. Nakonec jsme už jen hrály deskovky a šly domů.


Schůzka 4.4.2018

4. dubna 2018 v 20:21 | Kačka |  Schůzky

4.4.2018

Schůzku světlušek dnes začala Kačka rozdáním již očekávaných odměnek od Šmouly za měsíc březen. Holky si je nalepily do svých deníků a zahrály si hru s názvem "Vidíš, tak ber". Spočívala v tom, že se zadala barva, na kterou musely za dobu 5-ti minut přinést co nejvíc věcí na danou barvu. Některé světlušky se snažily nosit opravdu cokoliv, a tak jsme se díky tomu i hodně nasmály. Dnešní bodovačka byla v podání dopravních značek. V posledních minutách už je Kačka jen naučila, jak si najít čas odjezdu v autobusovém jízdním řádu. Holky byly dnes opravdu moc šikovné a proto doufám, že si ze schůzky něco odnesly a budou to moct využít na závodech, které je brzy čekají. O půl páté se ke světluškám jako obvykle přidaly skautky. Společně se šly všechny podívat na jehňátka od Kuny a zahrát si oblíbenou hru liščí ocásky. Schůzku skautek poté převzala Lucka. Jako první taktéž rozdala holkám odměnky a jelikož se blíží tábor, tak každá mohla na papír napsat co by si přála na něm dělat. Jelikož bylo dneska krásně, tak jsme toho alespoň na chvíli využily a šly si zahrát ringo. Dál už nezbývalo nic jiného, než uklidit klubovnu a rozloučit se.