Duben 2018

Schůzka 11.4.2018

11. dubna 2018 v 20:40 | Šmoula |  Schůzky

11.4.2018

Schůzka světlušek dnes vedla Lucka, a proto, že klubovnu nám pořád zdobila zimní výzdoba a venku to vypadá skoro jako v létě, pustily se do rukodělky. Dneska to tedy vzhledem k ročnímu období a teplu byly kytičky, kterými jsme si vyzdobily jak okna, tak nástěnky. Aby holky ale jenom neseděly, šla si s nimi Kačka zahrát hry. Na společnou schůzku pak všechny holky dohromady šly hrát hry na koberec. Poté už se skautky rozloučily se světluškami a vyběhly ven ke Dřevnici pro nějaký kamínek, který si dnes malovaly při rukodělce. Kamínek zdobily nějak tématicky, ponesou si ho na Ivančenu, kde ho budou pokládat k mohyle. Ty, které nešly pak, stejně jako světlušky, vyráběly kytičky z papíru. Pak už si jenom řekly pokřik a šly domů.

Úklid Dřevnice 2018

8. dubna 2018 v 13:45 | Šmoula |  Akce a výpravy
I letos v dubnu jsme jako každoročně měly naplánovanou akci ÚKLID DŘEVNICE. Sešli jsme se v hojném počtu - 8 světlušek, 6 skautek, 2 vedoucí a dokonce nám přišel pomoci i jeden tatínek, pan Vavřík. V tomto krásném počtu se nám uklízelo jedna radost a taky jsme posoudili, že rok od roku je úklid Dřevnice snazší, odpadků opravdu viditelně ubývá. Za hodinu a fous jsme měly uklizené a přemístily jsme se na klubovnu, kde jsme trochu odpočinuly, najedly se a napily a šly opět ven, jelikož krásné počasí nás vyloženě lákalo na hry venku. V družstvech se tak odehrál souboj o pendreky a to v různých aktivitách. Nejdříve šlo o hru "Šašek a král", pak klasické ringo a nakonec velké běhací piškvorky. Nakonec jsme už jen hrály deskovky a šly domů.


Schůzka 4.4.2018

4. dubna 2018 v 20:21 | Kačka |  Schůzky

4.4.2018

Schůzku světlušek dnes začala Kačka rozdáním již očekávaných odměnek od Šmouly za měsíc březen. Holky si je nalepily do svých deníků a zahrály si hru s názvem "Vidíš, tak ber". Spočívala v tom, že se zadala barva, na kterou musely za dobu 5-ti minut přinést co nejvíc věcí na danou barvu. Některé světlušky se snažily nosit opravdu cokoliv, a tak jsme se díky tomu i hodně nasmály. Dnešní bodovačka byla v podání dopravních značek. V posledních minutách už je Kačka jen naučila, jak si najít čas odjezdu v autobusovém jízdním řádu. Holky byly dnes opravdu moc šikovné a proto doufám, že si ze schůzky něco odnesly a budou to moct využít na závodech, které je brzy čekají. O půl páté se ke světluškám jako obvykle přidaly skautky. Společně se šly všechny podívat na jehňátka od Kuny a zahrát si oblíbenou hru liščí ocásky. Schůzku skautek poté převzala Lucka. Jako první taktéž rozdala holkám odměnky a jelikož se blíží tábor, tak každá mohla na papír napsat co by si přála na něm dělat. Jelikož bylo dneska krásně, tak jsme toho alespoň na chvíli využily a šly si zahrát ringo. Dál už nezbývalo nic jiného, než uklidit klubovnu a rozloučit se.