Květen 2018

Schůzka 23.5.2018

24. května 2018 v 17:32 | Šmoula |  Schůzky

23.5.2018

Schůzku světlušek pro tentokrát měla na starost Šmoula. S holkama začala bodovačkou - balení batohu. To se ukázalo jako docela velký kámen úrazu. Následovaly běhací hry, nejdříve přišla hra "Na mlsounka", kterou mají všichni moc rádi, jelikož, jak už název vypovídá, jde o jídlo. Následovala hra "fair play" a tím schůzka světlušek skončila. Společnou půlhodinku měla na starosti také Šmoula. Holky si společně zahrály hru "Empatie", při které se opravdu musely vcítit do druhých. Poté se už skautky rozloučily se světluškami a následovala schůzka pod vedením Lucky. Ta se skautkami začala hrou, která však byla dost na zamyšlení. Holky kreslily tak trochu jiné erby (viz fotky). Tvorba těchto erbů však zabrala moc času, a tak zbyl čas už jen na jednu hru a šlo se domů.

Schůzka 16.5.2018

20. května 2018 v 15:27 | Šmoula |  Schůzky

16.5. 2018

Schůzka tento týden měla trochu tak trochu jiný obsah než má obvykle. Díky skvělému umístění holek jsme ve středu mohly slavit. Sraz byl klasicky u klubovny, odkud se všechny světlušky s Luckou a Kačkou vydaly směr dům Šmouly. Tam měly nachystanou oslavu jak se patří, šampáňo, dort a třeba i brambůrky. Světlušky si pak ještě chvíli hrály na hřišti a zahradě a pak se opět vydaly nazpět ke klubovně. Zde už čekali rodiče světlušek a skautky. Aby takové dobroty nebyly skautkám líto, šla se s nimi Lucka projít na zmrzlinu a všechny si pak pohrály na hřišti.
Schůzka byla malinko jiná, ale společně jsme si ji užily jako vždy.

Svojsíkův závod vlčat a světlušek 2018

12. května 2018 v 19:43 | Šmoula |  Akce a výpravy
Jak už určitěm mnozí z vás vědí, letos jsme se se světluškami rozhodly jet na Svojsíkův závod právě pro vlčata a světlušky. Příprava probíhala každou schůzku různými formami, holkám šlo něco více, něco méně, ale vždycky se se vším popraly hlavně proto, že umějí skvěle spolupracovat. A proto jsme se tohoto závodu nebály a v počtu osmi lidí jsme se vydaly vstříc novým zážitkům.
Holky jsme rozdělily pro lepší spolupráci do dvou skupin po čtyřech. Obě skupinky pak doprovázela jedna vedoucí - hlídku číslo 7 Šmoula a hlídku číslo 24 Lucka. Ty ale nemohly holkám nijak radit, spíš jen mohly pozorovat chybky nebo holky povzbuzovat.
Po trase holky zkusily nejrůznější úkoly - ukrojit chléb, namazat ho, ostrouhat mrkev, nakrájet ji, samozřejmě zkusily nějaké šifry, zdravovědu, opičí dráhu, lanové centrum, pojmy z turistické mapy, vyhledávání informací nebo manuální zručnost jako poskládání trička, zatlučení hřebíku, zavázání tkaničky poslepu apod.
Holky bych i tímto chtěla pochválit (a samozřejmě se mnou i Lucka) za to, jak dobře spolupracovaly, jak hezky se k sobě chovaly a jak moc všechno zvládly. Jsme na holky moc pyšné.
Hlídka číslo 24 ve složení Anička, Johanka, Mája a Terezka se umístily na krásném 5.MÍSTĚ! z 15 celkových.
Hlídka číslo 7 ve složení Vendy, Kuna, Ája a Eliška - a teď si podržte klobouky - se umístila na 3. MÍSTĚ a zajistila nám tak postup do dalšího kola, tentokrát do krajského, které se koná 16.-17.6. v Pitíně a můžeme tak jet všechny, jelikož největší možný počet členů hlídky je osm lidí. S holkami se už moc těšíme!

(na fotky dám odkaz na facebook, je jich opravdu hromada)

Jednu společnou veselou fotku ale přidám.

Schůzka 9.5. 2018

10. května 2018 v 15:40 | Lucka/Šmoula |  Schůzky

9.5. 2018

Dnešní schůzka světlušek byla v režii Lucky. Když se všechny holky sešly v klubovně, schůzku začaly kimovkou. Pod šátkem bylo schovaných několik předmětů, a když je Lucka odhalila, holky se snažily zapamatovat všechny předměty za jednu minutu. Potom, co se zase předměty přikryly, holky si je zapsaly do bloků. Po rychlé bodovačce se holky rozdělily do dvou týmů s názvy "Mimoňky" a "Nikdo" potom si vymyslely své alarmy, aby Lucka věděla, kdo ví odpověď dřív a začal rychlý kvíz. Všechny otázky byly zaměřeny na zdravovědu. Soutěž vyhrál tým "Nikdo" a členové týmu dostaly odměnu v podobě pendreků. A jako poslední hru si holky zahrály "Skautské člověče nezlob se" pravidla to mělo stejné jako klasická stolní hra, kterou každý známe jen na některých políčkách byly různé otázky a úkoly z různých okruhů, aby si ještě některé informace zopakovaly před sobotními závody.
Pak se k nám přidaly skautky a všechny dostaly za úkol napsat na papír 3 pravdy a jednu lež o sobě, pak jim papír Lucka nalepila na záda a všechny se musely podepsat na papír ostatních pod větu, u které si myslely, že je lež. Potom si všechny holky sedly a každá řekla svou lež a u čeho bylo nejvíc čárek. Kdo měl pak nejvíc čárek u lži, vyhrál, protože ho ostatní nejlépe znají.
Po odchodu světlušek si skautky přebrala Šmoula. Nejdříve s holkama udělala bodovačku v podobě kimovky, ale trochu jinou než jakou měly světlušky. Holky měly za úkol pamatovat si různě dlouhá čísla, které byly vylepené na chodbě. Poté už jen hrály různé hry, nejdříve si opravdu MOC zaběhaly u hry "Nasávaná". Aby si pak trochu odpočinuly, zahrály si odpočinkovou hru v sedě. Poté už jen zkusily rozšifrovat zprávu, uklidily a utíkaly domů.

Výprava Držková 4.-6.5. 2018

8. května 2018 v 15:32 | Šmoula |  Akce a výpravy

Výprava Držková 4.- 6.5. 2018

O víkendu, ve dnech 4.-6.5. se náš 35.oddíl vydal vstříc novým zážitkům na naši oblíbenou chatu na Držkové. V počtu 15 lidí jsme strávily báječné tři dny, které však utekly neskutečně rychle.
Hned první den po příjezdu jsme si každá šla vybrat své ideální místo na spaní a hned potom jsme si zahrály pár venkovních her. Po těch hned následovala večeře, na kterou jsme se všechny hladově vrhly (ostatně jako vždy na každé jídlo). Jelikož ale venku bylo stále světlo a svítilo sluníčko, využily toho holky pro další hry venku. Samy si pak vyhlásily soutěž o nejlepší věž z kamenů, za kterou pak vítěz samozřejmě dostal sladkou odměnu. Následně jsme zahrály další běhací hry venku. Poté se už setmělo, a tak jsme se všechny přesunuly do chaty, kde už byl nachystaný prostor na válení se u filmu. Pro tento večer jsme zvolily film "Mini šéf" a samozřejmě se k němu jako v kině podával popcorn. Film skončil dost pozdě, a tak nezbylo nic jiného, než si jít vyčistit zuby a utíkat na kutě.
Po probuzení na další den ihned následovala rozcvička. Ta proběhla formou štafet a výherce pak měl přednostní právo vybrat si nejlépe namazanou vánočku na snídani. Světluškám pak byl oznámen plán - dopoledne jsme si pro ně i se skautkami přichystaly takové malé přežití o samotě - vlastně to byla jistá forma přípravy na svojsíkův závod. Každá skupinka dostala mapu se zaznačenými body, kde se nachází různá stanoviště. Na těch se pak dozvěděly, co budou dělat. Takže si vyzkoušely nejrůznější činnosti, od mapy, přes rostliny a zvířata, ale také zdravovědu nebo uzly. Zkrátka vše, co už by měly umět a znát a také šlo na holkách poznat, že většinu stanovišť zvládly levou zadní. Odměnou samozřejmě byla nějaká drobná sladkost pro oba týmy za účast. Po náročném dopoledni následoval oběd - buřt guláš. Ten všem moc chutnal! Jelikož bylo dost teplo, chtěly si jít holky v dopoledním klidu hrát k vodě, ale umývání nádobí neslo své oběti. Takže jedna část si užívala a druhá...umývala. Večer se však role vyměnily. Po delším odpoledním klidu následovala rukodělka, holky si tak mohly vyrobit lapače snů. Ty však zabraly tolik času, že se po rukodělce hned hladově vrhly na oblíbenou večeři, hot dogy. Poté jsme opět šly ven, kde jsme hrály nejrůznější hry. Tento večer ale neměla ani jedna z nás chuť válet se u filmu, a tak jsme hrály večerní hry až do samotné večerky.
Poslední den ráno probíhal klasicky. Proběhla náročnější běhací rozcvička, poté následovala sladká snídaně a nakonec hygiena. Blížil se však konec celé naší výpravy, což znamenalo úklid. Každý uklidil nějakou část chaty, a tak všechno proběhlo velmi rychle a bez problému. Do odchodu nám zbyly dvě hodiny času, a tak jsme si zahrály společně ještě nějaké hry, vyfotily se a odešly směr autobusová zastávka.
Víkend byl super a shodly jsme se, že už se neuvěřitelně těšíme na TÁBOR na stejné místo!


Schůzka 2.5.2018

2. května 2018 v 19:15 | Šmoula |  Schůzky

2.5.2018

Dnešní schůzku světlušek měla opět na starost Šmoula, která jako první holkám rozdala již očekávané odměnky za měsíc duben. Poté s holkami pokračovala bodovačkou, která nakonec bodovačka nebyla. Na holky byla příliš těžká, šlo totiž o turistické značky. Ale holky si je aspoň procvičily a nakonec zjistily, co která je. Poté dostaly pozvánky na závody (budou poslány i mailem) a vrhly se na poznávačku rostlin, hub, stromů a zvířat. Moc jim to šlo a žádná z nich neměla větší problém. Poté už nastala společná půlhodinka, kdy se šlo konečně ven. První si holky zahrály klasickou hru "první hodina odbila, lampa ještě svítila". U té si holky sice dost zaběhaly, ale aby toho neměly málo, zahrály si pak boj o vlajku (a nakonec vlastně i boj o pendrek). Následně se skautky rozloučily se světluškami, ty si řekly pokřik a utíkaly domů. Schůzka skautek pod vedením Lucky také začala bodovačkou, ale pro ty byla nachystaná na téma zdravovědy. Reálnou situaci si pak šly vyzkoušet do terénu, zkusily si jaké je to být slepá. Následně pak všechny holky i s vedoucími plánovaly výpravu, která nás čeká už tento víkend. Tím už pak ale schůzka skončila a šlo se domů.