Výprava Držková 4.-6.5. 2018

8. května 2018 v 15:32 | Šmoula |  Akce a výpravy

Výprava Držková 4.- 6.5. 2018

O víkendu, ve dnech 4.-6.5. se náš 35.oddíl vydal vstříc novým zážitkům na naši oblíbenou chatu na Držkové. V počtu 15 lidí jsme strávily báječné tři dny, které však utekly neskutečně rychle.
Hned první den po příjezdu jsme si každá šla vybrat své ideální místo na spaní a hned potom jsme si zahrály pár venkovních her. Po těch hned následovala večeře, na kterou jsme se všechny hladově vrhly (ostatně jako vždy na každé jídlo). Jelikož ale venku bylo stále světlo a svítilo sluníčko, využily toho holky pro další hry venku. Samy si pak vyhlásily soutěž o nejlepší věž z kamenů, za kterou pak vítěz samozřejmě dostal sladkou odměnu. Následně jsme zahrály další běhací hry venku. Poté se už setmělo, a tak jsme se všechny přesunuly do chaty, kde už byl nachystaný prostor na válení se u filmu. Pro tento večer jsme zvolily film "Mini šéf" a samozřejmě se k němu jako v kině podával popcorn. Film skončil dost pozdě, a tak nezbylo nic jiného, než si jít vyčistit zuby a utíkat na kutě.
Po probuzení na další den ihned následovala rozcvička. Ta proběhla formou štafet a výherce pak měl přednostní právo vybrat si nejlépe namazanou vánočku na snídani. Světluškám pak byl oznámen plán - dopoledne jsme si pro ně i se skautkami přichystaly takové malé přežití o samotě - vlastně to byla jistá forma přípravy na svojsíkův závod. Každá skupinka dostala mapu se zaznačenými body, kde se nachází různá stanoviště. Na těch se pak dozvěděly, co budou dělat. Takže si vyzkoušely nejrůznější činnosti, od mapy, přes rostliny a zvířata, ale také zdravovědu nebo uzly. Zkrátka vše, co už by měly umět a znát a také šlo na holkách poznat, že většinu stanovišť zvládly levou zadní. Odměnou samozřejmě byla nějaká drobná sladkost pro oba týmy za účast. Po náročném dopoledni následoval oběd - buřt guláš. Ten všem moc chutnal! Jelikož bylo dost teplo, chtěly si jít holky v dopoledním klidu hrát k vodě, ale umývání nádobí neslo své oběti. Takže jedna část si užívala a druhá...umývala. Večer se však role vyměnily. Po delším odpoledním klidu následovala rukodělka, holky si tak mohly vyrobit lapače snů. Ty však zabraly tolik času, že se po rukodělce hned hladově vrhly na oblíbenou večeři, hot dogy. Poté jsme opět šly ven, kde jsme hrály nejrůznější hry. Tento večer ale neměla ani jedna z nás chuť válet se u filmu, a tak jsme hrály večerní hry až do samotné večerky.
Poslední den ráno probíhal klasicky. Proběhla náročnější běhací rozcvička, poté následovala sladká snídaně a nakonec hygiena. Blížil se však konec celé naší výpravy, což znamenalo úklid. Každý uklidil nějakou část chaty, a tak všechno proběhlo velmi rychle a bez problému. Do odchodu nám zbyly dvě hodiny času, a tak jsme si zahrály společně ještě nějaké hry, vyfotily se a odešly směr autobusová zastávka.
Víkend byl super a shodly jsme se, že už se neuvěřitelně těšíme na TÁBOR na stejné místo!


Stavění věží

Na policajty a zloděje

Večerní film

Mapa

Vyrábění lapačů snů

Krásné výtvory

Smutné návraty do reality a telefonáty domů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama