Červen 2018

Schůzka 20.6.2018

20. června 2018 v 22:43 | Šmoula |  Schůzky

20.6.2018

Dnešní schůzku světlušek měla na starost Šmoula. S holkami už nedělala žádné bodovací hry, celou schůzku měly dnes holky spíše soutěžní. Nejdříve přišla taková oddychová hra na začátek, tými "Oúůúů" a "Týjo" se mezi sebou utkaly ve hře Riskuj. První bod si zapsal prvně jmenovaný početnější tým. Pak už se holky přemístily ven. Nejdříve je čekala štafeta, pak následovala o něco klidnější hra s hledáním čísel, celá soutěžní hodina pak byla zakončena hrou na straky, kdy holky sbíraly barevné vršky, které představovaly drahé, blyštivé drahokamy. První nakonec tedy skončil tým "Oůúůú". To ale vůbec nevadí, odměněny byly oba dva týmy. Společnou půlhodinku si pak převzala Lucka, v týmech si všechny holky dohromady zahrály stolní hru "Party alias". U té jsme se popravdě dost nasmály. Poté nezbylo nic jiného, než se rozloučit se světluškami a pustit se do schůzky skautek pod vedením Lucky. Hned na začátek nebyly skautky ušetřeny bodovačky, dnes v podobě - co patří na skautský kroj. Některé holky se ukázaly jako opravdové znalkyně, jiné naprosto pohořely. Následovaly různé zábavné hry. Nejdříve vevnitř na koberci, pak chtěly holky trochu akce a rozhodly se jít hrát ven ringo. Pak už následoval konec i schůzek skautek a šlo se domů.


Schůzka 13.6.2018

14. června 2018 v 0:07 | Kačka |  Schůzky

13.6.2018

Na začátku schůzky šly světlušky s Kačkou ven, kde si zahrály dvě hry. První hra byla pod názvem "zombie" a druhá "šílená honička". Jakmile skončily, přesunuly se do klubovny. Následovala bodovačka, kde si světlušky procvičily snad všechny oblasti, které na schůzkách probíráme. Holky byly dnes na schůzce pozorné a moc se jím při bodovačce dařilo, tudiž jsme toho stihly o mnohem více než obvykle.
Ve společné půlhodince šly světlušky se skautkama ven. Všechny společně si zahrály hru " Naviguj! A já půjdu". Tímto skončila schůzka světlušek a schůzku skautek si převzala Lůca.
Holky začaly bodovačkou na rostliny, hřiby a stromy. Jelikož na schůzce byly jen 3 skautky, tak ve zbytku hrály karetní hru "Bang", při které se všechny nasmály. Na závěr už jen daly pokřik, rozloučily se a vydaly se domů.

Schůzka 6.6.2018

6. června 2018 v 19:47 | Šmoula |  Schůzky

6.6.2018

Dnešní schůzku světlušek začala Šmoula. Nejdříve nechala holky trochu vydovádět u hry "Jeleni a myslivec". Poté následovala bodovačka na dopravní značky, u té jsme se všechny i moc pobavily a Terezka se ukázala jako největší profík v tomto směru. Bodovačka však zabrala tolik času, že už holky nestihly nic jiného. Společně se skautkami se pak vydaly ven, kde si zahrály klasické hry. První z nich byla "Kuba řekl", poté "Čáp ztratil čepičku" a nakonec "Cukr, káva, limonáda". Světlušky se pak už jen utíkaly sbalit a vydaly se domů. Schůzka skautek začala bodovačkou na oblíbené písničky z filmů. Je pravda, že to pro ně bylo trochu náročnější, ale zvládly to. Pak následovala hra "Co kdyby". Nakonec se skautky sbalily a společně se vydaly domů.

Pozvánka-ZVaS, krajské kolo

6. června 2018 v 17:00 | Šmoula |  Akce a výpravy
(Platí pouze pro Elišku, Kunu, Áju a Vendy)

Schůzka 30.5.2018

5. června 2018 v 19:42 | Kačka |  Schůzky

30.5.2018

Schůzku se světluškami začala Kačka bodovačkou. Holky šly společně ven, kde byly rozdělené do dvou skupinek. Každá měla na druhé straně louky v obálce rozstříhanou skautskou hymnu, zákony a heslo světlušek. Cílem bylo vše poskládat tak, jak to patří. Poté si zahrály hru "krvavý dědek". Jelikož myslíme i na závody, tak jsme se přesunuly do klubovny, kde na zemi ležely obrázky známých osobností skautingu a jemu blízkých. Kačka četla příběh, ve kterém se postupně objevovaly jména osobností. Která dala první ruku na daný obrázek, získala bod. Nejlépe se dařilo Markétce a tak za odměnu dostala pendrek, protože měla opravdu velký náskok od ostatních. Před společnou půlhodinou jsme si ještě stihly zahrát hru "nemocná Zoo". Jakmile se k nám přidaly skautky, šly jsme ven a hrály jsme hry s míčem. Tímto skončila schůzka světlušek a skautky si převzala Lucka. Holky rozdělila do dvou týmů, kdy každý měl vymyslet deset otázek z oblasti zdravovědy pro druhý tým. Následně si otázky vyměnily a odpověděly na ně. Jelikož to všem dalo zabrat, tak jsme už nic dalšího nestihly. Rozloučily jsme se a každá se vydala domů.