Září 2018

Schůzka 26.9.2018

27. září 2018 v 20:08 | Kačka/Šmoula |  Schůzky

26.9.2018

Schůzku světlušek si tento týden vzala na starost Brouček. Nejdříve s holkama zahrála bingo, poté se trochu proběhly u liščích ocásků. Následovala seznamovací hra, nejen aby holky poznaly Broučka, ale také zase poznaly o něco lépe sebe navzájem, přece jenom se některé holky viděly teprve podruhé. Nakonec přišla skládačka ve skupinkách na téma heslo a zákon.

Společná půlhodinka patřila Kačce. Nejdříve začala s hrou Čáp a žaby poté přišla hra Prase a Formulka, nakonec ještě společně všichni zahrála také seznamovací hru, aby si i větší holky pamatovaly jména světlušek a naopak.

Lucka pak přebrala skautky a hned začala bodovačkou. Následovala hra na improvizaci, a nakonec ještě stihly hru židličky a domeček. Pak se už holky jen rozloučily a utíkaly domů.

Schůzka 12.9.2018

14. září 2018 v 17:37 | Šmoula |  Schůzky

12.9.2018

Schůzku světlušek měla na starosti opět Šmoula. Většinu schůzky strávily holky opět venku hraním her. Jako první ale přišlo seznámení s novými členkami, dohromady tedy hlásíme 7 nových světlušek! Jako první hru si pak zahrály holky na straky, běhaly a sbíraly drahé kameny v podobě vršků od pet lahví. Aby však jenom neběhaly, následovala hra na architekty, která je měla povzbudit ke spolupráci, zároveň ale musely holky hodně přemýšlet. Jako stavební materiál na svoji věž dostaly špagety, špejle, noviny a izolepu. Výsledky můžete vidět na fotkách. Následovalo přesunutí do klubovny, kde proběhla bodovačka - kimovka, věci schované pod šátkem. Poté už přišla společná půlhodinka pod vedením Kačky. Opět se všechny přemístily ven a opět se běhalo. Čas však ubíhal a nezbylo nic jiného, než se rozloučit se světluškami a začít schůzku skautek. Ta byla pod záštitou Lucky, která neváhala a začala schůzku kimovkou, shodou náhod zvolila tu samou, jako měly světlušky. Následovaly už jen hry, nejprve si trochu kreslily, pak si zkusily pantomimu, trochu si popovídaly, a společně odešly směr domov.

Schůzka 5.9.2018

9. září 2018 v 18:29 | Šmoula |  Schůzky

5.9.2018

První schůzka v novém školním roce proběhla jen v duchu hraní her. Díky krásnému zářijovému počasí jsme si mohly jít hrát ven. Světlušky, pod vedením Šmouly, začaly seznamovacími hrami, a to nejen proto, aby se opět po prázdninách stmelily, ale hlavně proto, že nám došly na schůzku nové světlušky a ty jsme mezi námi chtěly přivítat. Po konci jejich schůzky přišla schůzka společná. Tu si pro tentokrát vzala na starost Kačka a opět s holkami pokračovala ve hraní nejrůznějších her. Po ukončení půlhodinky si skautky přebrala Lucka a všechny se odebraly do klubovny, kde hrály opět různé hry. Poté se přemístily ven a i tam pokračovaly v hrách. Cesta do klubovny pak proběhla trochu netradičně, holky šly poslepu a v náručí držely jednu z nich (viz fotky). Pak už jsme se všechny jen rozloučily a rozutekly se domů.
(fotky opět po rozkliknutí "celý článek")