Říjen 2018

Schůzka 10.10.2018

10. října 2018 v 19:10 | Šmoula

10.10.2018

Dnešní schůzku začala Lucka. Ta se světluškami měla jasný plán - a to rukodělky. Abychom měly trochu vyzdobenou nástěnku na podzimní tematiku, posbíraly holky popadané listy a pomocí nich a barevného papíru pak vykouzlily nejrůznější víly a tanečnice (jak můžete vidět na fotkách). Společnou půlhodinu si pak vzala na starost Kačka. Ta se všemi holkami vyběhla ven a tam si zahrály hru s míčem v kruhu. Poté se na posledních deset minut přemístily i dovnitř a jinou hrou v kruhu pokračovaly i zde. Schůzku skautek si pak konečně po delší době převzala Šmoula. Se skautkami začala bodovačkou, kdy holky z věty "Začalo babí léto" tvořily co nejvíce slov. Poté si zahrály hru na zamyšlení. Nakonec ještě stihly hru na živá písmena, kde byly všechny týmy opravdu vyrovnané a nikdo ani nevyhrál, ani neprohrál. A to bylo pro dnešek vše, nakonec holky jen společně pouklízely a pádily domů.

Pozvánka PODRUH 2018

7. října 2018 v 15:07 | Šmoula |  Akce a výpravy

Pro všechny členky starší 10 let je tu pozvánka na PODRUH, neboli podzimní družinové hry. Ty se letos pořádají v Novém Jičíně, více info na pozvánce ↓

Schůzka 3.10.2018

3. října 2018 v 20:37 | Kačka |  Schůzky

3.10. 2018

Schůzku světlušek zahájila Kačka venkovní hrou na sochaře. Holčičky byly rozdělené do skupinek a podle jedné sochy- předlohy Aničky, měly vytvarovat se zavázanýma očima jednu ze členek svého týmu. Při téhle aktivitě jsme se hodně nasmály, protože vznikaly všelijaké tvary. Aby nám nebyla zima, tak jsme se přemístily do klubovny, kde se odehrál zbytek schůzky. Následovala bodovačka na zákony a heslo světlušek. Každá dostala papír s obkreslenou rukou a nápovědami, kdyby náhodou na něco zapomněly. I přes to, že to zvládly skvěle, zapsaly si všechny básničku do deníku, která pomůže i těm, které v tom ještě malinko bloudí. Před společnou půlhodinou stihly holčičky najít na chodbě rozstříhané papírky s obrázkama dopravních značek a názvů, které měly spojit dohromady. Ve společné půlhodině vzala Kačka holky opět ven. Zahrály jsme hru, kde šlo o překreslení obrázku přes lidi tak, že jedna sledovala předkreslený a vždy šla za další, které řekla, kde se co nachází. Poslední ho celý kreslila. (Výsledky můžete vidět níže na fotkách) Překreslování nám zabralo celou dobu a proto tímto skončila schůzka světlušek. Schůzku skautek měla připravenou Lucka. Ta si se skautkama zahrála hru lodě, ale nebyly to ty klasické, které všichni známe. Každá si rozdělila papír na 6 částí, vybrala si své číslo a házelo se kostkou. Když hodila své číslo, tak si do určitého rámečku postupně kreslila moře s loďkou. Která měla celou loď, mohla střílet po ostatních. Tahle hra zabrala celou schůzku a tak nezbývalo nic jiného, než se rozloučit a vydat se domů.